Başkan Altay duyurdu! Temel yarın atılıyor…

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak Stadyum-Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nın temeli atılıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, süratle gelişen ve büyüyen Konya’da trafiği rahatlatmak için köprülü kavşaklar ve alternatif caddelerin yanı sıra kentin mevcut raylı sistem ağını genişletmek için ağır biçimde çalıştıklarını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte 5 yılda Konya’ya 105 kilometre yeni raylı sistem çizgisi kazandırmak için çalıştıklarını belirten Lider Altay, bu kapsamda Stadyum-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nın Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak birinci etabı olan Kent Hastanesi-Yeni Sanayi Raylı Sistem Hattı’nın temelini 30 Nisan Salı günü atacaklarını söyledi.

Başkan Altay, “11.2 kilometre uzunluğu sahip olacak ve 13 istasyondan oluşacak sınırımızın temelini 30 Nisan Salı günü saat 11.00’de atacağız. Stadyum-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nın ikinci etabı olan Yeni Sanayi-Stadyum ortasındaki çizginin bakanlığımıza devranı bu ayın başında Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. İnşallah ikinci etabın da yatırım programına alınmasından sonra en kısa müddette imalatlarına da başlanacak. Her bahiste olduğu üzere Konya’mızın raylı sistem ağının genişlemesi konusunda yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu’na tüm Konyalılar ismine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir