Son Dakika: Arda Güler basına tanıtıldı! 6 yıllığına Real Madrid’de, duygusal anlar ve çarpıcı açıklamalar.

Real Madrid’de Fenerbahçe’den takıma katılan Arda Güler heyecanı yaşanıyor. Sıhhat denetiminden geçirilen ve 6 yıllık imza atan Arda Güler, basına tanıtıldı.

Törende duygusal anlar yaşanırken lider Florentina Perez ve genç yıldız Arda Güler çarpıcı açıklamalar yaptı.

İMZA MERASİMİNDEN TÜM DETAYLAR

TSİ 13.00 sularında başlayan merasimde birinci olarak Arda Güler’in gollerinden ve hoş hareketlerinden oluşan bir klip izletildi.

ANNESİ DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Klibin izlendiği esnada genç oyuncunun annesi Serap Güler gözyaşlarına hakim olamadı. Arda Güler, annesini öptü ve sarılarak dayanak verdi.

FLORENTINO PEREZ: ÇOK MUTLUYUZ

İlk olarak kelamı alan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, “Real Madrid’e hoşgeldin Arda Güler. Bu büyük günde yanımızda olanlara teşekkürler. Kadrosu güçlendirmek için sürekli âlâ oyuncular aldık. Real Madrid için tutkulu bir kadro oluşturduk. Geleceğimizde değerli bir hisse sahibi olacak bir yeteneği transfer ettik. Gelecekte elde edeceğimiz muvaffakiyetlerin temelini oluşturuyoruz. Birçok deneyimli, birçok yetenekli oyuncularla büyük muvaffakiyetler elde ettik. Bu halde de dünyanın en büyük kulübü olduk. Genç ve yetenekli oyuncular, Real Madrid çatısı altında kendilerini geliştirdiler, efsane haline geldiler. Bugün bizim için çok değerli. Real Madrid hayaliyle büyüyen bir çocuğu daha takımımıza katıyoruz. Tüm kulüpler, Arda Güler ile ilgileniyordu. Arda Güler’i size gururla takdim ediyorum.” formunda konuştu.

REAL MADRID’İ SEÇTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Başkan Florentino Perez’in açıklamaları şu tabirlerle devam etti:

Arda Güler, senin yeteneklerin ve karakterin tüm dünyayı etkiledi. Real Madrid’i seçtiğin için teşekkür ederiz. Birlikte tarih yazabiliriz. 18 yaşında olmana karşın hayalini gerçekleştirebildin. Bu yaşın karşın birçok muvaffakiyet elde ettin. Biz hayalini gerçekleştirmene yardımcı oluyoruz. Senin yeteneklerinle birlikte gücümüze güç katacağız. Şampiyonlar Ligi’ni tekrar kazanmanın yolunu bulacağız. Burada büyüyeceksin. Yalnızca futbol olarak değil, kişilik olarak da büyüyeceksin. Real Madrid’de kendini dünyaya tanıtacaksın. Birlikte başaracağız. Senin Real Madrid mesleğini taçlandıracağız.

SEN TÜRKİYE’NİN GURURUSUN

Arda, sen Türkiye’nin gururusun. Dünyanın en büyük kulübünde oynamanın nasıl bir sorumluluk olduğunu göreceksin. Birebir halde Fenerbahçe’de de büyük sorumluluk aldın. 14 yaşında Fenerbahçe’ye katıldın. 16 yaşında Fenerbahçe a ekibinde oynadın, Avrupa’da oynadın. Türkiye Kupası’nı kazandın, en âlâ oyuncu seçildin. Fenerbahçe ile 51 maçta oynadın. Türk Ulusal Kadrosu’na seçildin. 17 yaşında inanılmaz bir muvaffakiyet gösterdin. Türkiye de seninle gurur duyuyor Arda. Mesleğini birlikte üst çıkaracağız. Bernabeu’da seni her formda destekleyecek bir taraftar bulacaksın.

TÜM ÇOCUKLAR SENİ İZLEYECEK

Asla unutma ki Real Madrid’e bir defa gelenlerin kalbinde daima Real Madrid kalır. Milyonlarca Madridista, seni artık ailenin bir modülü olarak görüyor. Her vakit destekleneceksin. Bu sana çok büyük bir sorumluluk getirecek. Herkesin amacındaki şahıssın. Hayatın buna nazaran şekillenecek. Tüm çocuklar, seni izleyecekler. Meskenine beğenilen geldin. Real Madrid’e güzel geldin Arda.

ARDA TURAN’IN BASIN TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİ

DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ

Bu kıymetli günde Stefano’yu anıyorum. Burada olmak benim için çok değerli. Real Madrid dünyanın en büyük kulübü. Çok gururlu ve mutluyum

NEDEN BARCELONA YERİNE REAL MADRID’İ TERCİH ETTİN?

Avrupa’nın birçok kulübü beni istedi. Real Madrid sizi istediğinizde bahis kapanıyor. Hoca ve lider beni ikna etti. Yeteneklerimi göstermek istiyorum.

HANGİ DURUMDA OYNAMYI TERCİH EDİYOR?

Orta saha ve sağ kenar oynayabiliyorum. Nerede oynadığımın çok bir değeri yok. Çalışıp formayı almak istiyorum. Gol atmak, asistler yapmak, atakçı oynamak istiyorum. Sonuçta teknik yöneticimiz Ancelotti karar verecek buna

KİRALIK OLARAK GİTME İHTİMALİ HAKKINDA

Birçok değerli oyuncumuz var. Rekabete hazırım. Lider ve hoca bunun kelam konusu olmadığını söyledi. Buraya oynamaya geldim. Madrid burada oynama bahtın var diyorsa bunu reddetmek imkansız. Bir yere gitmemiz kelam konusu olmadığı söylendi. Burada kalıp oynamak istiyorum.

İDOLLERİ KİM?

Real Madrid çok değerli oyunculara ve tarihe sahip. Cristiano Ronaldo, Mesut Özil, Guti üzere çok değerli isimler bu kulüpteydi. Ben de onlar üzere olmak istiyorum.

MESUT ÖZİL’DEN TAVSİYE ALDI MI?

Mesut ile düzgün bir ağabey kardeş münasebetimiz var. Ondan çok şey öğrendim.

ANCELOTTI İLE NE KONUŞTU?

Mesut Özil, Real Madrid’in en büyük kulüp olduğunu bahsetti. Hocamız beni aradı. Buraya gelmemi istediğini söyledi. Bana kelam ver dedi. Onun isteği benim için çok kıymetliydi. Nerede oynayacağımı anlattı. Çok güzel bir irtibat kurduk. Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi finallerini hatırlıyorum. Arkadaşlarımla izliyorduk.

BİRÇOK KULÜP İSTEDİ

Birçok Avrupa kulübü istedi. Görüşmelerimiz oldu. Real Madrid devreye girip burada oynama bahtım olduğu söylendikten sonra öbürleri çok bir şey söz etmiyor. Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim durumumdaki Modric, dünyanın en yeterli oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

MODRIC’TEN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİM

Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim durumumdaki Modric, dünyanın en düzgün oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

FENERBAHÇE SÖZLERİ

Fenerbahçe’den ayrılmak duygusal olarak kolay bir değil. Dünyanın en büyük kulüpleri sizi istiyorsa ve kulübüne pazar kazandırıyorsanız bunu kimse reddedemez. Elimde gelen bir şey yoktu.

Fenerbahçeli taraftarları kırmak istemedim. Real Madrid sizi çağırdığı vakit ve kulübüne para kazandırcaksanız bunu reddetmek çok güç. Hepsini seviyorum. Bana kırılmasınlar.

TÖREN ÖNCESİ DENETİMDEN GEÇTİ VE RESMİ İMZAYI ATTI

Geçtiğimiz gün transferi resmen açıklanan ve Madrid’e giden ulusal oyuncu, sıhhat denetiminden geçirildi.

Madrid takımından yapılan duyuruda, Arda Güler’in denetimlerinin muvaffakiyetle sonuçlandığı bildirildi.

6 YILLIK İMZAYI ATTI

Arda Güler, denetimlerin akabinde Real Madrid ile 6 yıllık kontrata imza attı. 18 yaşındaki oyuncunun forma numarası da 24 oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir