Mehmet Şimşek ile ilgili bomba iddia: 6-7 ay önce de AK Parti ile görüştü ancak sunduğu şartlar nedeniyle ipler koptu

Son devirlerde iktisadın başına geçeceği söylenen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştirdi. 1 saat 15 dakika süren görüşme sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama geldi. Çelik “Mehmet Bey faal siyaseti düşünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyan ettiği her hususta hazır olduğu, her türlü katkıyı vereceğini bir kez daha söz etti” dedi.

ŞİMŞEK: ETKİN SİYASETE GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM

Mehmet Şimşek de görüşme sonrası toplumsal medyadan paylaşım yaptı. Şimşek açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendi alanıma giren her hususta istenen katkıları vermeye her vakit hazırım. Lakin yurtdışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile etkin siyasete girmeyi düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez.

“MEHMET ŞİMŞEK’LE 6-7 AY ÖNCE ANKARA’DA GÖRÜŞTÜLER”

Şimşek’in teklife olumsuz karşılık vermesi kamuoyunda geniş yankı uyandırırken İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez’den de dikkat çeken bir tez geldi. Çömez katıldığı bir televizyon programında “Aslında Şimşek’le 6-7 ay önce Ankara’da görüştüler. Kiminle görüştüğünü biliyorum, AK Parti’nin üst seviye yöneticilerinden biriyle görüştü. Bu görüşmede açıkça Mehmet Şimşek ‘Varım’ dedi fakat koşullar sundu. Ben AK Parti etraflarından bunu biliyorum. Mehmet Şimşek yalanlarsa görüştüğü ismi de veririm.

“BELLİ Kİ ŞİMŞEK’İN SUNDUĞU KOŞULLAR ERDOĞAN’A İLETİLMEMİŞ”

Bir sefer Mehmet Şimşek ‘Kendim yönetirim ve bürokratları ben atarım’ dedi. Orada ipler koptu. Buna karşın aylar sonra yeniden AK Parti bu hamleyi yaptı. Bu AK Parti’nin içinde bulunduğu derin paniği yansıtıyor. 6-7 ay önce konuşmuşsunuz değerlendirmişsiniz bir dahaki görüşmeyi de buna nazaran yapmaları gerekirdi. Belirli ki burada ortadaki ortacılar hem Şimşek’e hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bunları aktarmamışlar. Ben eminim Mehmet Şimşek tekliflerini yinelemiştir. Ancak muhtemelen Erdoğan’a Mehmet Şimşek’in beklentileri endişeden, panikten ve tasadan iletilmedi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir