Mehmet Ali Paşa Merkez Caminde ilk teravih

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla inşa edilen, geniş bir meydan ve altına otopark kazandırılan Mehmet Ali Paşa Merkez Camii’nde Ramazan ayının birinci teravih namazı kalabalık bir cemaatle kılındı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da birinci teravihte saf tuttu. Caminin bölge açısından beklenen bir proje olduğunu kaydeden Lider Büyükakın, “Meydanıyla birlikte kente ve Paşa’ya kıymet katan bir cami oldu. Biz de Ramazan ayında birinci teravihimizi burada kıldık. Allah ibadetlerimizi kabul etsin. Bayrama ulaştırsın inşallah” halinde konuştu. Başkan Büyükakın’a AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Şahin Talus, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık eşlik etti.

VATANDAŞLARDAN LİDERE TEŞEKKÜR

Başkan Büyükakın namazın arkasında avluda vatandaşlarla bir ortaya gelerek sohbet etti. Vatandaşlar da, cami ve meydan düzenlemesi için Lider Büyükakın’a teşekkür etti. Öte yandan teravih namazı çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından lokum, hurma ve lokma ikramında bulunuldu.

KİTAP ÇARŞISI RAMAZAN BOYUNCA AÇIK

Öte yanda cami avlusunda kurulan stantlarda Ramazan Kitap Çarşısı açıldı. Çarşıda yayın konutlarının yanı sıra Diyanet, İHH, Safa Vakfı, Kızılay ve Yeşilay üzere sivil toplum kuruluşlarının stantları yer alıyor. Dini yayınların satışının yapılacağı çarşı 5 Nisan Cuma gününe kadar açık kalacak. Vatandaşlar 12.00 ile 23.30 ortasında buradan kitap temin edebilecek.

MEYDAN VE OTOPARK

Büyükşehir, Mehmet Ali Paşa Merkez Mescidinin önündeki 2 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesini de tamamladı. Büyükşehir tarafından meydanın altında 34 araçlık otopark inşa edildi. Bu alanda ayrıyeten abdesthaneler ve tuvaletler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir