Canlı yayında birbirlerine girdiler

CHP içinde genel lider Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı değişim talepleriyle birlikte gerginlik devam ediyor. Bu değişim davetinin öncülerinden biri olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, parti merkezine yürüyerek bir hareket gerçekleştirdi.

“AL BU KOLTUĞU GİT KONUTUNDA OTUR”

Tanju Özcan’ın CHP Genel Merkezi’nde yaptığı konuşma sırasında parti binasına gerçek koltuk fırlatması, yürüyüşten daha fazla reaksiyon çekti. Özcan, konuşmasında “Koltuk meraklısı Bay Kemal’i göndermenin vakti geldi. Sen madem bu kadar çok koltuk seviyorsun. Bak koltuk sevdalısı Kemal Kılıçdaroğlu, ben sana koltuk getirdim. Artık in o koltuktan al bu koltuğu git meskeninde otur, torunlarını sev” şeklinde tabirler kullanmıştı.

“YARKADAŞ YAKASINDAKİ KARTI FIRLATMIŞTI”

TV 100 canlı yayınında Tanju Özcan ile CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş ortasında koltuk fırlatma konusu tartışıldığı sırada tansiyon yaşandı.

Tanju Özcan, Yarkadaş’ın da CHP başkanına karşı benzeri bir harekette bulunduğunu öne sürdü. Özcan’ın “Yarkadaş yakasındaki kartı fırlatmıştı Kılıçdaroğlu’na isabet etmişti.” argümanı sonrası sonlanan Yarkadaş, şu sözlerle cevap verdi:
“Öyle bir şey yok. Kartı attım fakat genel lidere gitmedi, bu da palavra. Yanımda 900 tane delege vardı. Yanlış saydılar oyları o nedenle attım. 15 metre fark vardı aramda. Ben genel lidere saygısızlık yapmadım. Genel lidere karşı senin yaptığın üzere bir şeyi yapmam. Atatürk’ün koltuğunda oturan kimseye bu türlü bir saygısızlık yapmam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir