Artık yumurta almak bile lüks oldu! 30’lu yumurta fiyatlarına rekor zam! Markete giden fiyatları görünce almadan dönecek

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti yumurtaya el değmek neredeyse imkansız. Çabucak çabucak birçok besin içerisinde bulunan yumurta son aylarda en çok zamlananlar ortasına ismini yazdırdı. Yapılan artırımlardan sonra vatandaşlar da yumurta almaya korkar oldu. Ramazan öncesinde yumurtaya tekrar artırım yapıldı. İşte artırımlı yumurta fiyatları…

2023 yılı ile birlikte pek çok farklı esere artırım yapılırken artırımlardan nasibini alan bir eserde yumurta oldu. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti yumurta en çok zamlanan eserler ortasında yer alırken vatandaşlar da artırımlara isyan ediyor. Çabucak çabucak birçok besinin içerisinde bulunan yumurta 15’li ve 30’lu olarak market raflarında yerini alıyor. BİM, A101, ŞOK üzere marketlere giden vatandaşlar da fiyatlar karşısında şaşkınlığına mani olamadı. Ramazan ayına çok kısa bir mühlet kala vatandaşlar da artırımlı fiyatları isyan etti. İşte artırımlı yumurta fiyatları

YUMURTA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Her geçen gün yeni bir artırım haberi ile uyanan vatandaşlar isyan ederken son olarak gündemde yer alan eser ise yumurta oldu. Protein açısından çok sık tüketilen ve Sabah kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan yumurta fiyatlarına yapılan artırımlardan sonra lüks bir yiyecek haline geldi. Market raflarında 15’li ve 30’u seçenekleri ile müşterilere sunulan yumurta fiyatları zamlanırken adet fiyatı da 5 TL’ye kadar ulaştı. Vatandaşlar duruma reaksiyon gösterirken giderek artan fiyatlar da vatandaşın cebini yakıyor.

Zamlanan yumurta fiyatlarının akabinde adetli satışa dönülmesi beklenirken fiyatların 75 TL ile 90 TL ortasında değişiklik gösterdiği görülüyor.


BİR ARTIRIM DA TAVUK YEMLERİNE

Türkiye’de artan fiyatlar gündemde en çok yer alan bahisler ortasında yer alırken yumurta fiyatlarının yanı sıra tavuk ve yemlere gelen artırımlar da vatandaşları sıkıntı durumda bırakıyor. Yumurta eserlerinde aranan özelliklerin artması fiyatları da yansıyor.

Son yıllarda moda haline gelen köy yumurtası ve gezen tavuk yumurtası üzere özelliklerin eklenmesi ile birlikte fiyatlar da el yakar hale geldi. Tavuk eserlerine ve yemlere gelen artırımların acısını tüketiciden çıkartan üreticiler yumurta fiyatlarına rekor oranda artırım yapıyor.

Üreticilerin yanı sıra zincir marketlerde fırsatı kaçırmayın artırım üstüne artırım ekliyor. 10, 15, 20 ve 30’lu paketler olarak satışa sunulan yumurta fiyatlarına yapılan artırımlarda vatandaşın kaygılı düşü oldu. Marketlerde en çok bulunan 30’u yumurta satış fiyatı 70 TL’den başlarken günlük kampanya yapılsa bile en düşük sayı 65 TL olarak fişlere yansıyor. Ramazan ayı öncesinde market alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar da artırımlar karşısında şaşkına döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir