Afganistan’da 6.5 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

Afganistan‘ın kuzeydoğusundaki Badakhshan eyaletinde meydana gelen 6.5 büyüklündeki sarsıntıdan etkilenen Pakistan’da 6 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı söz edildi. Yetkililer, yaralıların birçoklarının zelzele anındaki panik sırasında yaşanan izdihamlar nedeniyle yaralandığını belirtti.

DEPREM NEDENİYLE BİRTAKIM BİNALAR ÇÖKTÜ

Pakistan’ın başşehri İslamabad, Lahor, Peşaver, Swabi, Lodhran, DG Khan, Bahawalpur, Skardu, Kohat, Toba Tek Singh, Parachinar, Nowshera ve Khanewal kentlerinde hissedilen zelzele nedeniyle kimi binaların çöktüğü söz edildi.

HİNDİSTAN, KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN’DA DA HİSSEDİLDİ

Afganistan ve Pakistan’ın yanı sıra sarsıntı Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’da da hissedilen sarsıntının en az 30 saniye sürdüğü belirtildi. Kelam konusu ülkelerden şimdi mal ve can kaybı bildirilmedi.

TALİBAN SÖZCÜSÜ: SIHHAT ÇALIŞANINA HAZIR OLUN TALİMATI VERDİK

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mujahid yaptığı açıklamada, “Ülkenin dört bir yanında sağlık ocakları hazır, vilayetlerdeki tüm valilere, sıhhat çalışanının hazır olması talimatı verildi. Şu ana kadar çok şükür rastgele bir can kaybı yahut yaralanma haberi gelmedi” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir